PUUHOOLDUS

Küsi pakkumist

Puuhooldus algab puu ja objektiga tutvumisest/vaatlusest ning jätkub olukorra hindamisega vastavalt puude seisundile.
Hinnang antakse vastavalt arboristi teadmistele, kogemustele ja oskustele. Puude ennetav hooldus on üks eeliseid, mida hea arborist pakkuda võib.
Hoolitsemata puudes võib peituda vigastusi, haiguskoldeid või nõrk struktuur. Kui seda õigel ajal ei märgata või jälgida ei osata, võib puu lõheneda või murduda.
Periooditi on soovitatav jälgida puude tervislikku seisukorda. Kasvuperioodil ohustavad puid haigused, seened, mädanikud või kahjurid.
Linnaruumis kasvavaid puid ohustavad ja kahjustavad soolad ja sulfiidid. Puid peab hooldama ja jälgima.
Kui puu varjab valgust või on muud moodi häirivaks osutunud, saame teid aidata juhul, kui teil on hangitud linnast/vallast hoolduslõikusluba, mis kehtib ka suuremate puuoksade ja -harude puhul.
Arborist oskab tuvastada võimalikke kahjustusi ja haigusi ning pakkuda sobivat lahendust enne, kui asjad ohtlikuks muutuvad.
Hinnang antakse vastavalt arboristi teadmistele ja kogemustele.
Puude ennetav hooldus on üks eeliseid, mida hea arborist pakkuda võib.

Puu hoolduslõikus

Hoolduslõikusega saab kujundada puuvõra ning muuta puu võra ühtlasemaks, kergemaks ja tugevamaks. Oluline on eemaldada tuulemurrud, kuivanud ja lahtised oksad, kaksikladvad, okste tüükad. Lehtpuu lõikamisel peame lähtuma meetodist – lõikame korraga vähem, aga sagedamini. Kehtib reegel: puud tuleb lõigata nii vähe kui võimalik, kuid nii palju kui vajalik.

Puuhooldus on selleks, et:

  • Vältida okste või harude murdumist;
  • Vältida puu võrade all olevate rajatiste, hoonete ja autode kahjustamist;
  • Tagada inimeste turvalisus.
  • Puuhooldus, Arbormen

    Mida teeb arborist hoolduslõikuse käigus?

    Tuleb meeles pidada, et valesti lõigatud puud kahjuks enam taastada ei ole võimalik. Seepärast on soovitatav, et puude hoolduslõikuse teostaks alati kutsetunnistusega arborist (kutsetunnistuse olemasolu vaata siit

    Click or drag files to this area to upload. You can upload up to 3 files.